У Мінфіні виступили за ринкові ціни на газ для населення

У Мінфіні виступили за ринкові ціни на газ для населення Фото: minfin.com.ua

"Питання в ринковому утворенні тарифів. Ціна на природні ресурси повинна відповідати їхній ціні. Якщо ціна на газ є ринковою, тому уряд тим, кому треба допомогти — повинен допомагати через субсидії", — повідомила міністерка фінансів Оксана Маркарова, передає "Громадське". Об этом сообщает vs-ua.com со ссылкой на СМИ.

Вона зазначила, що механізм встановлення цін на газ для населення, який діє в Україні нараз, є несправедливим, оскільки він дозволяє платити за комуналку менше як людям з низькими доходами, так і людям з високими доходами.

Окрім цього, запровадження ринкових цін на газ для населення є однією з вимог МВФ. Також у МВФ підтримують прагнення уряду виплачувати грошові субсидії тим громадянам, для яких комуналка є занадто дорогою.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Раніше на аукціонах з продажу облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів залучило до бюджету 16,5 мільярда гривень.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/u_minfini_vystupyly_za_rynkovi_tsiny_na_gaz_dlya_naselennya_301280.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя